- By seo seo
- In Uncategorized
Jak ocieplać pianką PUR nowe i starsze domy?
W czasie remontu czy budowy domu jedną z istotniejszych kwestii jest zadbanie o prawidłową izolację termiczną. W ten sposób zapewnia się sobie i pozostałym domownikom ciepło, a także zmniejsza rachunki za ogrzewanie. Do ocieplenia mogą posłużyć pianki PUR. Jakie jest zastosowanie pianek poliuretanowych? Czym są pianki PUR i jak ocieplić nimi zarówno nowsze, jak i starsze domy? Odpowiadamy!
Pianki PUR – rodzaje
Pianki PUR są tworzywem poliuretanowym i uznawane są za jedną z najskuteczniejszych metod ocieplania budynków. Dzieje się tak dlatego, że pianki PUR odznaczają się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi. Jednak na rynku można znaleźć wiele ich typów. Pianki PUR – rodzaje, jakie możemy wyróżnić to:
- Otwarto- i zamkniętokomórkowe – pierwsze wykorzystuje się głównie do ocieplania ścian i dachu, drugie – ze względu na wysoką odporność na wodę – na zewnątrz budynków.
- Jedno- i dwuskładnikowe – pierwszy typ stosuje się w pomieszczeniach, w których zapewniony jest swobodny dostęp powietrza. Drugi rodzaj z kolei sprawdzi się w miejscach suchych, trudno dostępnych.
- Pistoletowe i wężykowe – różnica między nimi polega przede wszystkim na sposobie aplikacji. Pierwsze nakłada się za pomocą specjalnego pistoletu, drugie – za pomocą specjalnego wężyka.
Jak jednak ocieplać nowe domy pianką PUR? Czy można ją też stosować do starszego budownictwa?
Pianka PUR – ocieplanie nowych domów
Zdecydowana większość fachowców wybiera właśnie piankę PUR do zapewnienia izolacyjności termicznej budynku. Ocieplanie nowych domów pianką PUR znajduje szerokie zastosowanie – można aplikować ją na ściany drewniane czy ceglane, zarówno na wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Jak ocieplać stare domy pianką PUR?
W przypadku starszego budownictwa zaleca się aplikowanie pianki na zewnątrz. Ocieplanie starszych domów w ten sposób nie tylko wpłynie na zapewnienie ciepła, lecz także pozwoli wypełnić wszelkie szczeliny powstałe przez lata. Jak ocieplać stare domy? Przede wszystkim tak, by nie doprowadzić do zawilgocenia cegieł i tym samym uszkodzeń w konstrukcji. Zarówno ocieplanie nowych domów, jak i ocieplanie starszych domów powinno się przeprowadzać, gdy jest sucho i bezwietrznie.