- By seo seo
- In Uncategorized
Którą piankę lepiej wybrać, piankę otwartokomórkowa czy zamkniętokomórkowa?
Ocieplanie pianą poliuretanową (PUR) odbywa się drogą natrysku i jest jedną z najbardziej znanych, najstarszych, a jednocześnie – niezmiennie najskuteczniejszych metod. Pianka ociepleniowa nadaje się do stosowania w połączeniu z każdym rodzajem materiału budowlanego. Tym, co warto wiedzieć o pianie PUR jest również fakt, iż wykazuje ona dużą wytrzymałość na skrajne warunki atmosferyczne oraz zmianę temperatur, dzięki czemu ocieplanie przy jej użyciu jest ekonomiczne i trwałe. Niewątpliwą zaletą pianek ociepleniowych jest także fakt, że pełnią one dodatkową warstwę wygłuszającą oraz skutecznie wzmacniają wszelkie konstrukcje budowlane.
Czym różnią się pianka zamkniętokomórkowa i otwartokomórkowa?
Różnicę podpowiadają już same nazwy – te dwa rodzaje różnią się głównie budową. Ale istotna jest również różnica w ich zastosowaniu. Pianka zamkniętokomórkowa, ze względu na swą ścisłą, nieprzepuszczająca powietrza, wody ani innych substancji strukturę jest twardsza i mocniejsza. Dzięki temu stosowana jest, np przy ocieplaniu fundamentów i piwnic, czyli miejsc narażonych na duże zawilgocenie. Sprawdza się również w skutecznej izolacji obiektów gazoszczelnych. Pianka otwartokomórkowa natomiast, jest zdecydowanie lżejsza i stosuje się ją w ociepleniu budynków mieszkalnych, czy użyteczności publicznej, doskonale sprawdza się przy ocieplaniu dachów.
Czym różni się ocieplanie nowszych i starszych domów pianą PUR?
Jeżeli zastanawiasz się, czym różni się ocieplanie nowszych i starszych domów pianą PUR to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, gdyż właściwie niczym. Ten produkt doskonale nadaje się do ocieplenia zabudowań nowych i starych. Jednak, przy ocieplaniu starszych domów może się okazać, że skuteczną i wielofunkcyjną opcją będzie pianka otwartokomórkowa – jej oddychająca struktura pozwoli bowiem osuszyć pomieszczenia zmagające się z wilgocią, czy grzybem. W nowych domach zaś – zapobiegnie takim kłopotom w przyszłości, pełniąc doskonałą warstwę termoizolacyjną.