Ocieplenia Pianką

Ocieplenia Pianką Poznań

 

Spośród wszystkich sposobów na izolację budynku, ocieplenie za pomocą pianki poliuretanowej uznawane jest za najbardziej spektakularne dla przeciętnego Kowalskiego, przynajmniej pod względem tego, jak wygląda sama czynność ocieplania. Trudno się dziwić – natrysk z pianki błyskawicznie zwiększa swoją objętość ponadstukrotnie, co na postronnym obserwatorze może robić wrażenie. W tym miejscu trzeba powiedzieć, że istnieją dwa rodzaje materiału, które różnią się od siebie budową komórek: pierwszą z nich jest wodoszczelna piana zamknięto-komórkowa, a drugą piana otwarto-komórkowa, która przepuszcza parę i wilgoć, co w przypadku konstrukcji drewnianych pozwala uniknąć rozwijania się grzybów w pomieszczeniu. Samo ocieplanie przebiega szybko i bezproblemowo: za pomocą agregatu dokonuje się natrysku danej powierzchni, po czym w ciągu ułamków sekundy roztwór zmienia swoją objętość i zastyga jako piana. Efekt jest natychmiastowy, a przy tym trwały: ten rodzaj izolacji wytrzyma ze spokojem dziesiątki lat.

Nakładanie ocieplenia piankowego Poznań

Ocieplenia  pianką w trudno dostępnych miejscach

Zaletą ocieplenia pianką PUR jest jej niesamowita skuteczność. Termoizolacja natryskowa umożliwia aplikację w trudno dostępnych miejscach. Jest niezastąpiona do ocieplania poddaszy i innych punktów domu o charakterze newralgicznym. W miejscach, w których zazwyczaj ucieka ciepło, bo inne materiały nie są w stanie w 100% wypełnić powierzchni, pianka nakładana natryskowo gwarantuje bezpieczeństwo i eliminację mostków cieplnych. Właściwości termoizolacyjne są wyjątkowo satysfakcjonujące. Maksymalne zabezpieczenie przed utratą ciepła przekłada się na optymalizację kosztów utrzymania domu w okresie grzewczym. Swoje właściwości zawdzięcza rozprężliwości. Pianka poliuretanowa bez trudu trafia w najdrobniejsze szczeliny, skosy i miejsca o utrudnionym dostępie. Ocieplenia  pianką wykonywane przez specjalistów z doświadczeniem i niezbędnym zapleczem technicznym z pewnością zapewnią najwyższe standardy użytkowe na wiele lat. 

Szybkie i łatwe ocieplenia  pianką

Natryskowe ocieplenia pianką PUR to duże ułatwienie dla ekipy montującej termoizolacje. Właściwości materiału wraz z niezbędnym sprzętem znacznie zmniejszają czas wykonywanych prac. Pianka w czasie aplikacji kilkudziesięciokrotnie zwiększa swoją objętość, a następnie w błyskawicznym tempie utwardza się bez konieczności dodatkowego uszczelnienia. Proces ten eliminuje również ryzyko powstawania szpar i przerw, które mogłyby być przyczyną niewłaściwego ocieplenia powierzchni. Wyspecjalizowana ekipa wykonuje pracę bardzo szybko, co jest dodatkowym atutem wykonywania termoizolacji. Kolejnym jest brak niebezpieczeństwa. Pianka PUR nie pyli się, a także nie zawiera szkodliwych gazów i alergenów. Ocieplenia pianką są coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem zarówno w zabudowaniach prywatnych, jak i komercyjnych. Klienci dostrzegają zalety początkowej inwestycji, które przekładają się na wysoką odporność na działanie wilgoci, trwałość oraz niski współczynnik przenikania ciepła. 

Zapraszamy do kontaktu.

Właściwe ocieplenie wychodzi na zdrowie

Zdrowia się nie kupi – to prawda znana powszechnie oraz od wielu lat. Na szczęście o własne samopoczucie można zadbać na wiele sposobów. Nie mamy tu jednak na myśli jedynie stylu życia, czy też odpowiedniej diety. Aby jak najdłużej cieszyć się zdrowym organizmem, trzeba zadbać o miejsce, w którym spędzamy wiele godzin zarówno w dzień, jak i w nocy. Mowa oczywiście o własnym domu, m.in. w Poznaniu. Ocieplenie budynku pianką pozwoli lepiej zatrzymywać w nim ciepło zimą, a latem nie dopuszczać do zbytniego nagrzania się pomieszczeń. W tym miejscu należałoby się zatrzymać, aby wspomnieć, że ocieplenia pianką pozostają bezpieczne dla domowników. Tego typu izolacja, odpowiednio wykonana, nie stanowi zagrożenia dla dzieci lub dorosłych. To kolejny argument za tym, aby skorzystać z naszych usług na terenie miasta Poznań. Wystarczy wykonać telefon. W trakcie rozmowy chętnie i dokładnie przedstawimy możliwe opcje oraz ewentualny czas wykonania usługi. Rozwiejemy też wszelkie wątpliwości. 

Poprawna izolacja zapewnia oszczędności

W kwestii ocieplenia pianką PUR należy też wspomnieć o aspekcie finansowym. Wcale nie mamy tu na myśli kosztów usługi, choć te są w naszym wydaniu bardzo atrakcyjnie, ale o oszczędnościach, jakie zapewnia nowoczesna izolacja. Piana PUR skutecznie blokuje możliwości ucieczki ciepła w najbardziej narażonych na to miejscach domu, przez co ogrzanie budynku staje się znacznie łatwiejsze, a przy okazji po prostu tańsze. Przy okazji ocieplenia pianką PUR pełnią również istotną rolę w upalnych okresach roku. W ciepłych miesiącach blokują napływ gorąca, pozwalając lepiej radzić sobie z wysokimi wskazaniami na słupkach rtęci. Jak widać jest wiele powodów, dla których pianka cieszy się aż tak dużą popularnością wśród tysięcy klientów. Pozytywne opinie jasno wskazują, że opisywane rozwiązanie zapewnia całą masę korzyści. Co więcej, ocieplenia pianką PUR będą jedynie zyskiwać na atrakcyjności. Już dziś interesują się nimi również nasi klienci z Poznania, wybierając do zamontowania izolacji zespół złożony z prawdziwych fachowców.