Izolacja Pianą Oraz Powłoką Polimocznika

Izolacja Pianą Oraz Powłoką Polimocznika Poznań

 

Są przypadki, w których izolacja pianką poliuretanową nie wystarcza. Mowa oczywiście o sytuacjach, w których powierzchnia jest narażona na różnego rodzaju czynniki chemiczne lub mechaniczne. Aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń, chroni się piankę poprzez naniesienie na nią powłoki polimocznika. Substancja ta jest wodoszczelna oraz odporna na substancje chemiczne, a dodatkowo jej elastyczność sprawia, że znacznie zmniejsza się ryzyko pęknięcia izolacji. Polimocznik (występujący w szerokiej palecie barw) jest wykorzystywany przede wszystkim przy zabezpieczaniu posadzek, dachów płaskich czy fundamentów, ale również basenów oraz konstrukcji stalowych.

Polimocznik - Izolacja pianką poznań

Nowy wymiar izolacji

Doświadczeni inwestorzy budowlani od dłuższego czasu zauważali, że stosowane dotychczas sposoby izolacji nie spełniają oczekiwań zarówno ich, jak i klientów. Popularne niegdyś materiały izolacyjne często ulegały zmiennym warunkom atmosferycznym, były podatne na korozję czy uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu zaczęto stosować innowacyjną metodę izolacji pianką, na którą następnie metodą natryskową nakładany był polimocznik. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Tę metodę z powodzeniem stosuje się obecnie zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i mieszkaniowym.

Dlaczego warto stosować izolację pianką oraz powłoką polimocznika?

Podwójna izolacja pianką oraz powłoką polimocznika to system niemalże idealny, który sprawdza się doskonale w roli termoizolatora, doskonale ocieplającego budynki i zapobiegającego utracie ciepła z wewnątrz. Powłoka polimocznika to antidotum na szereg bolączek, z którymi dotychczas zmagali się budowlańcy – zabezpiecza piankę przed uszkodzeniami mechanicznymi, dzięki czemu całość materiału staje się bardziej elastyczna. Dodatkowo polimocznik tworzy na piance ochronną warstwę wodoodporną, dzięki czemu doskonale sprawdza się w izolacji zewnętrznej – na ścianach budynków, tarasach czy dachach. Nie bez znaczenia jest też fakt, że izolacja pianką oraz powłoką polimocznika to doskonały sposób na ochronę antykorozyjną. Warto zwrócić uwagę, że poza skutecznością ta metoda ocieplania budynków ma też jeszcze jeden, ważny aspekt – czyli natryskowe nakładanie, które jest szybkie i łatwe w wykonaniu. Dzięki niemu oszczędzamy swój czas oraz energię.

Wszechstronne zastosowanie izolacji pianką i polimocznikiem

Izolację pianką i powłoką polimocznika możemy stosować niemalże bez ograniczeń na różnego rodzaju podłoża:

  • drewniane,
  • ceglane,
  • betonowe,
  • blaszane.

Dodatkowo powłoka polimocznika dostępna jest w szerokiej palecie kolorystycznej. Okaże się zatem doskonałym materiałem wykończeniowym, którego odcień dopasujesz do swoich preferencji i potrzeb. Zapraszamy.