Wdmuchiwanie Wełny Mielonej / Styropianu

WDMUCHIWANIE WEŁNY MIELONEJ i STYROPIANU POZNAŃ

 

Powszechnie uważa się wdmuchiwanie wełny za jeden z prostszych i najbardziej efektywnych sposobów, jeśli chodzi o ocieplanie budynków. Bez większych problemów można wymienić szereg pozytywów, jakie niesie ze sobą ten rodzaj izolacji. Przede wszystkim jest to materiał, który dobrze tłumi hałas. Dzięki impregnacji olejem mineralnym nie ma właściwości higroskopijnych, a co za tym idzie, nie pochłania z powietrza wilgoci. Wełna jest również odporna na działanie ognia, a także nie ulega korozji biologicznej czy też chemicznej. Oprócz tego posiada niski współczynnik przewodności ciepła oraz jest lekka. Styropian, zwany czasem polistyrenem spienionym, bardzo dobrze nadaje się do ocieplania budynków ze względu na swoją konstrukcję: każda granulka styropianu mieści w sobie tysiące komórek, które wypełnione są powietrzem. To w tym tkwi sekret izolacyjności termicznej styropianu. Tak jak w przypadku innych wdmuchiwanych materiałów izolacyjnych – wełny oraz celulozy – ten rodzaj ocieplenia jest nie tylko szybki i wydajny dzięki zastosowaniu agregatu, ale również bardzo dobrze wypełnia przestrzeń w miejscach, w których układanie ręczne nie byłoby możliwe.

Ocieplanie budynków wielkopolska - wdmuchiwanie celulozy

Co wpływa na wzrost popularności dokonywania izolacji budynków metodą wdmuchiwania?

Wdmuchiwanie wełny mielonej i styropianu to metoda izolacji, która bardzo dobrze sprawdza się zarówno w nowo powstałych budynkach, jak i tych wzniesionych już dawno. Wiele z nich po latach okazuje się niewystarczająco lub mało starannie zabezpieczonych przed ubytkami ciepła, co skutkuje nie tylko dyskomfortem powstającym głównie w okresie jesienno-zimowym, ale też wyższymi rachunkami za ogrzewanie, których przecież nikt nie chce płacić, gdy nie jest to konieczne. Wdmuchiwanie wełny mielonej lub styropianu pomaga jednak w łatwy sposób zapobiec powstawaniu nieprzyjemności nadszarpywania domowego budżetu niezależnie od tego, czy stosownego ocieplenia wymaga poddasze, czy inna partia danego budynku. W dodatku zastosowanie opisywanej metody daje gwarancję równomiernego izolowania wybranego pomieszczenia, a przy tym w szybkim tempie. Najczęściej proces ten trwa bowiem maksymalnie do dwóch dni. W jego trakcie konieczne jest jednak zastosowanie specjalistycznego sprzętu, którym dysponujemy i dlatego chętnie wykorzystujemy go na życzenie naszych Klientów.

Główne zalety izolacji metodą wdmuchiwania wełny mielonej i styropianu:

– zajmuje niewiele czasu;

– sprawdza się podczas dokonywania izolacji różnych partii budynków;

– zapewnia równomierne rozłożenie wełny lub styropianu w danym miejscu;

– zapobiega „uciekaniu” ciepła, co przekłada się na mniejszy koszt ogrzewania obiektu;

– może być stosowana zarówno w nowych, jak i starszych budynkach;

– charakteryzuje się niewielkim stopniem inwazyjności.

Jeżeli wyżej opisane korzyści wynikające ze stosowania w praktyce izolacji poprzez wdmuchiwanie wełny mielonej lub styropianu skłoniły Cię do skorzystania z niej, polecamy skontaktowanie się z nami. Chętnie wykonamy za Ciebie tę czynność szybko, czysto i skutecznie, zapewniając indywidualną wycenę zlecenia. Koszt usługi szacujemy bowiem na podstawie m.in. wielkości obszaru, który ma zostać poddany izolacji i jego rodzaju, co stanowi najlepsze rozwiązanie, uwzględniając ich znaczną różnorodność.